Emre Şanlı

tasarimcilar icin
Hiç tasarımcıların bir projeyle başarılı olmalarına yardımcı olmak için kaynaklarını nereden aldıklarını merak ettiniz mi? Siteler, PSD dahil olmak üzere harika kaynakların bir listesi. dosyalar, eylemler, UI öğeleri vb. tamamen ücretsiz indirebilirsiniz. Sadece başlığa veya resme tıklayın ve sizi kaynağa götürecektir.

1. Fribbble

Web siteniz için simgeler, bir iPhone alay veya açılış sayfanız için PSD’ler, Fribbble olacağınız yer.

2. Behance project template

Behance’de bir proje yayınlarken çoğumuz mücadele ediyoruz. Doğru görünmesi için ne yapmalıyız? Her şeyden önce, bu makaleyi okuyun ve sonra bu şık arka plan şablonunu indirin.

3-psddd.co

Ücretsiz PSD dosyaları, bulanık arka plan veya UI öğeleri almak için başka bir harika site.

4. colour lovers

Mükemmel renk kombinasyonunu elde etmek için mi uğraşıyorsunuz? Harika bir ilham kaynağı!

5. CG textures

Ücretsiz stok fotoğraflarını indirebileceğiniz harika bir site. Kayalardan, gökyüzünden ağaçlara. Mat boyamaya gelince çok kullanışlı! Bu tarz stok sitelerinde kullanım şartlarının iyice okunmasını özellikle öneririm.

6. Subtle Patterns

Bazı yüksek kaliteli modellere ihtiyaç var mı? Daha fazla bakmanıza gerek yok, Subtle Patterns, indirebileceğiniz yaklaşık 400 desene sahip bir galeri.

7. Webydo

Kodsuz bir web sitesini ücretsiz olarak tasarlamanıza izin verir. Lokum!

8. guideguide

Kılavuzlar (guide’lar) web tasarımına geldiğinde kıçta bir ağrı olabilir, işte size basit bir çözüm!

9. No more banding

Genellikle Photoshop’ta gradyanlarla çalışırken bantlama yaşarız. Bu hareketle onlara veda edip degradelerin daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.

10. Gridzzly

Yazdırabileceğiniz kendi ızgara kağıdınızı oluşturmanızı sağlar! Eskizler için veya bazı tipografik görüntüler yapmak istediğinizde ve tam olarak ihtiyacınız olduğunda.

11. Make app Icon

Bu araç, simge tasarımlarınızı iOS ve Android mobil uygulaması için gerekli tüm biçimlerde yeniden boyutlandırır ve optimize eder!

12. Perfect Effects 3 

Fotoğrafçılar için özel olarak tasarlandı. Perfect Effects 3 ile Photoshop, Lightroom, Photoshop Elements veya Aperture’da oluşturmak için zor veya zaman alıcı olabilecek efektler eklemeyi kolaylaştıran sezgisel ve güçlü araçlar bulacaksınız.

13. Cut & Slice

Öğelerinizi saniyeler içinde farklı cihazlara aktarmak için Cut&Slice’ı kullanın. Katmanlarınızı isimlendirerek iş akışınızı geliştirin.

14. Layrs Control 2

Sıkıcı işleri daha kolay hale getiren 7 script koleksiyonunun ücretsiz bir Photoshop uzantısı.

15. Hexy

Katmanları seçmek, metin parçalarını vurgulamak ve belirli bir rengin onaltılık değerini almak için Renk Seçici’yi açmak zorunda kalmak acıdır. Hexy, Eyedropper aracını, daha sonra kullanmakta olduğunuz nesnenin rengini tıklatıp doğrudan panoya kopyalarken kullanmanıza izin verir!

16. WhatTheFont!

Kullanılan fontun ne olduğunu bilmek istiyor musunuz? Kendi veritabanında en yakın eşleşmeleri bulmak için WhatTheFont’a bir ekran görüntüsü gönderin. Aradığınız fontu bulun!

17. Typewolf

Typewolf, gerçek web sitelerinde kullanılan yazı tiplerinin yanı sıra, yazı tipi hakkında arka plan bilgisi ve benzer yazı tipleri için kişisel öneriler de gösterir.

18. Size Marks

Boyut İşaretleri, web tasarımcıları ve front-end mühendisleri için yararlı bir Photoshop komut dosyasıdır. Bu script dikdörtgen seçim çerçevesini ölçüm işaretine dönüştürür.

19. Velositey Version 2

Birkaç şablon ve modülden seçim yapmanıza izin vererek, saniyeler içinde bir web sitesi tasarlamanızı sağlar.

20. FontAwesomePS

Bir simge arayın ve kolayca düzenleyebileceğiniz yeni bir katman şekli oluşturmak için tıklayın.

21. Liveshare PS

LiveShare PS ile artık herhangi bir Photoshop belgesini anında LiveShare toplantısı ile istediğiniz kadar kişiye yayınlayabilirsiniz. Photoshop belgenizde değişiklik yaparsanız, değişiklikleri LiveShare toplantısında anında görürler. Kaydetme düğmesine basmanıza bile gerek yoktur. Ülkemizde tasarımcı için genellikle rahatsız edici bir uygulama olacağı şüphesiz.

22. Photoshop Share plugin

Layer Hero’nun Photoshop Share eklentisini kullanarak tasarımınızı anında Photoshop içinde paylaşın.

23. Prisma

Photoshop’ta Illustrator’dan global renk örneklerini hiç kaçırdınız mı? Prisma onları desteklenen tüm uygulamalara tutarlı bir şekilde getiriyor.

24. Free Lorem Ipsum Generator

Photoshop, Illustrator, InDesign ve Dreamweaver için en iyi Lorem Ipsum jeneratör eklentisi.

25. Free Behance Presentation Builder

Ücretsiz PSD Dosyası ve PS Eylemi ile bir tıklamayla Behance portföy sunumlarınızı oluşturmanıza yardımcı olur.

26. Kaku

Metin katmanlarınızı farklı bir dile çevirmek için basit bir Photoshop eklentisi.

27. Instagram Filters

Uygulamayı Photoshop için çoğaltan güzel bir 13 filtre paketi.
 

28. VSCO Cam Effect in Photoshop Tutorial

Go Media’daki arkadaşlarımız, Photoshop’ta bir VSCO türü efekt yaratabileceğiniz Simon Hartmann’ın bu çarpıcı öğretisini yayınladı. İyi eğlenceler!
 

29. Social Kit

Source by Made tarafından geliştirilen Sosyal Kit, ücretsiz güncel bir Photoshop eklentisinde sosyal medya için görüntüleri, profil resimlerini ve reklam afişlerini kapsar.

30. Mobile UI Blueprint psd files

Tasarımcı Chrometaphore tarafından ücretsiz Mobil UI öğeleri PSD dosyaları.
 

31. Free Images

Daha önce sxc.huolarak bilinen Free Images, indirmek için 395.000’den fazla stok fotoğrafı sunuyor.

32. UI Cloud

İndirilecek 46608 UI öğeleri ile dünyanın en büyük kullanıcı arayüzü tasarım veritabanı.

33. Mock Up Zones

Mock Up Zones, yüklemeniz için harika bir ücretsiz Mock Ups koleksiyonuna sahip olmak için çok cömerttir. IPad’lerden, iPhone’lardan, kartvizitlerden gömleklere kadar.

34. Macbook Air and Thunderbolt Display

Muhteşem bir Macbook Air ve Thunderbolt Ekranı PSD, tasarımcı Jozef Mak tarafından indirilebilecek.

35. Greyscalegorilla 3D Tutorials

Birçok 3D sanatçı için ilham kaynağıdır ve öğrenmeniz gereken derslerle dolu.

36. Vray Materials

Sinema 4D için ücretsiz Vray materyallerine ihtiyacınız varsa, bu siteyi kullanabilirsiniz.

37. Blendme

Adobe Photoshop ve Illustrator uygulamasındaki bu uzantı, popüler simge paketleri de dahil olmak üzere binlerce öğeyi Photoshop veya Illustrator uygulamasından çıkarmanıza gerek kalmadan arar.

38. AdobeKnowHow

Yakın zamanda Adobe tarafından başlatılan bu site, çeşitli Adobe programları için ücretsiz başlangıç kursları sunmaktadır.

39. Tuts+

Öğrenmeniz için çeşitli programlar için ücretsiz dersler sunan harika bir site. Yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda profesyoneller için. Asla yeteri kadar bilemezsin.
 

40. Pixeden

Pixeden bu listede kaçırılmaması gereken bir sitedir ve alay-up’tan şablonlara, metin efektlerinden harika bir “freebies” koleksiyonu sağlar.
 
 
Ücretli seçeneklerden en çok kullanılan stok ve kaynak siteleri:
Ticari bir işte tercih edecekseniz, lisans ve kullanım şartlarını iyi incelemeniz gerekir. Lisanslı olarak aşağıdaki sitelerden faydalanabilirsiniz.
Themeforest.com (envato)
İstock.com (gettyimages)
Shutterstock.com
 
On Top

Recent Stories

Fleetwood Mac & Buckingham Nicks

Fleetwood Mac tarihindeki en önemli şarkı bence Lindsey Buckingham ve Stevie Nicks’in kurduğu Buckingham Nicks grubunun Frozen Love parçasıdır. Mick Fleetwood, albüm kaydı için stüdyo

Dijital Pazarlamacılar için Kurs Önerileri

Dijital Pazarlamacılar İçin Kurs Önerileri Ücretsiz ve Türkçe Dijital pazarlamacılar için kurs önerilerim listemin başında yer alıyor. Ek olarak İngilizce konusunda eksiklik hissettiğiniz noktada da

Umberto Eco

İtalyan bilim insanı, yazar, edebiyatçı, eleştirmen ve düşünür. Dünya kamuoyunun gündemine Gülün Adı ve Foucault Sarkacı gibi romanlarıyla giren İtalyan yazar, aynı zamanda Orta Çağ

Tasarımcılar için 40 kaynak

Hiç tasarımcıların bir projeyle başarılı olmalarına yardımcı olmak için kaynaklarını nereden aldıklarını merak ettiniz mi? Siteler, PSD dahil olmak üzere harika kaynakların bir listesi. dosyalar,

Dunning-Kruger Etkisi

Justin Kruger ve David Dunning‘in tarihe geçmelerine sebep olan teorileri özetle; ”cehaletin, bilginin aksine, özgüvenin artırdığını” söyler. Bu çalışmaları psikoloji alanında ig nobel ödülünü kazanmıştır. Dunning-Kruger etkisinin dilimizde karşılığı;

66. Sone

Vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni,Değmez bu yangın yeri,avuç açmaya değmez.Değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini,Değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz,Değil mi ki

Göğe Bakma Durağı – Turgut Uyar

İkimiz birden sevinebiliriz göğe bakalım Şu kaçamak ışıklardan şu şeker kamışlarından Bebe dişlerinden güneşlerden yaban otlarından Durmadan harcadığım şu gözlerimi al kurtar Şu aranıp duran

Motivasyon artırıcı sözler

“Yüreğiniz ferah olsun olabildiği kadar, en uzun gecelerin de bir sabahı var.” William Shakespeare “Unutmayın, hayatta gölge geçer, ışık kalır.” Montaigne “Ne olacaksa olur, bırak

Yaşamaya Dair – Nazım Hikmet

Nazım Hikmet hakkında genel bir paylaşım yapma fikrim destana dönüşünce, şiirlerini tek tek ele almaya karar verdim. Dünya’nın en mükemmel anlatımına sahip şairi olduğunu düşünüyorum. ‘Yaşamaya dair’

On Trend

Most Popular Stories

Fleetwood Mac & Buckingham Nicks

Fleetwood Mac tarihindeki en önemli şarkı bence Lindsey Buckingham ve Stevie Nicks’in kurduğu Buckingham Nicks grubunun Frozen Love parçasıdır. Mick Fleetwood, albüm kaydı için stüdyo

Dijital Pazarlamacılar için Kurs Önerileri

Dijital Pazarlamacılar İçin Kurs Önerileri Ücretsiz ve Türkçe Dijital pazarlamacılar için kurs önerilerim listemin başında yer alıyor. Ek olarak İngilizce konusunda eksiklik hissettiğiniz noktada da

Umberto Eco

İtalyan bilim insanı, yazar, edebiyatçı, eleştirmen ve düşünür. Dünya kamuoyunun gündemine Gülün Adı ve Foucault Sarkacı gibi romanlarıyla giren İtalyan yazar, aynı zamanda Orta Çağ